BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie trečiąją dieną ir daugiau

Vis zyzdavau, kad šitą rudenį niekas nemiega ir niekas nevalgo, niekas neateina ir neišeina, kad baisu, visi laikrodžiai stovi, gyvenu bare, karnavalas eina per galvą, o aš viską konspektuoju, kad rytais iš didybės manijos ištransliuočiau pasauliui kalba - SMS‘ais, rašikliais, klaviatūra.

Perspausti alkoholizmo reikalą - tiesą sakant, taip man seniai reikėjo. Aš ten iš tiesų numiriau tam bare penktadienį, lapkričio tryliktą, numiriau ir išsitaškiau ant sienų. Žiūrėjau, kaip mentai rūko prie gulinčio žmogaus, žiūrėjau, kaip mano dievukas duodasi su kita moterim, žudžiau teorines meiles kartu su savim, ir vis gėriau, kalbėjau, rašiau ir rūkiau, kol galiausiai finale išmečiau piniginę velniop, nes jos gi negyviems nereikia (girdėjau, kapams niekas nesiuva kišenių), dar vos nenusikirpau plaukų - būčiau plikagalvė alkoholio nuotaka, jei būtų jėgų užtekę. Ir toliau.

O paskui prisikėliau, kaip ir dera, po trijų dienų, nusivaliau nuo veido tą pezalų ir latrystės išraišką, ašaras, vanagus iš akių - ir žiūrėkit, gyvenu iš naujo. Ir iš naujo pasikrikštijau - alumi ir įkyrumu, toj pačioj vietoje, tai ji gal net truputį šventa.

…dabar pati sau šviečiu naktį tyliai, pasidėjus grikių košės lėkštę (nes kaip čia simbolių nedarysi sutartinai vienodais, kad gyvenimai dar daugiau susisietų - o košė beveik kaip duona, tai šypsausi grikiams). Ir pamaniau šviesdama - raštelsiu, kad man taiku ir ramu, lyg net aišku (nors žinau, kad trumpam). Kaip po paskutinio karo.

(pauzė)

O yra taip: Dievas pamišęs, liūdnas tikėjimas, žmonės pamišę, aš pamišus - užtai visi savi po šita saule ir už jos. Ir tik nekliedėkit apie visokias krizes, epidemijas, žudikus ir asocialumą - šviesos ir ramybės, šviesos ir ramybės daugiau.
O man dar kavos ir prie darbo, mano jėgų viršūnė paprastai būna apie trečią nakties.

Mirkt.

P.S. Vienoj mano mylimų dainų iš A. raidės sako „maybe everything that dies, someday comes back” (The Atlantic city, tik ne Bruce‘o Springsteen‘o).
P.P.S. Dar prisiminiau vieną žodį iš A. - apokatastazė.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. murka ir serbentas:

    madam, turiu prisipazinti kad mumi labai patinka jusu rasliavos.
    skaitau kaip tokius ese is blogines spaudos. ir kartais netgi labai grazu.

Rašyti komentarą